Нафтогаз відновив стягнення з Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу

Нафтогаз після скасування шведським апеляційним судом тимчасового призупинення рішення Стокгольмського арбітражу продовжить процес стягнення з Газпрому 2,6 млрд дол. в усіх відповідних юрисдикціях.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Апеляційний суд округа Свеа, Швеція, скасував своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром». Таким чином, суд усунув цю перешкоду до стягнення залишку боргу Газпрому в розмірі понад 2,6 млрд дол. Нафтогаз продовжує процес стягнення в усіх відповідних юрисдикціях. Газпром має можливість зупинити ці дії, сплативши усю суму боргу добровільно», — йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Суд коротко обгрунтував своє рішення, зазначивши: «Причин, з яких було ухвалення рішення про призупинення виконавчих дій, більше не існує. Попередні рішення щодо призупинення, відповідно, скасовуються».

У своєму рішенні суд зазначив, що воно не підлягає оскарженню. Рішення від 13 вересня також означає, що суд вважає малоймовірним успіх Газпрому в апеляції щодо рішення Стокгольмського арбітражу стосовно транзитного контракту з Нафтогазом. Ця апеляція розглядається у тому ж суді.

Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв привітав рішення суду і зазначив, що компанія передбачала саме такий результат цього розгляду.

«Тимчасова заборона як така нам не дуже й заважала за межами Швеції, але це рішення важливе для всього апеляційного процесу (Газпром оскаржує в цьому суді свій програш по обох справах), оскільки означає, що суд не бачить достатніх аргументів з боку Газпрому. Ну і це рішення не підлягає перегляду», — написав Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Станом на сьогоднішній день на заборгованість Газпрому перед Нафтогазом нараховані відсотки у сумі 104 млн дол

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж 28 лютого задовольнив вимоги Нафтогазу  за позовом до російського Газпрому. НАК добилася компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить 2,6 млрд дол. в інтересах Нафтогазу. Газпром оскаржив рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом. У свою чергу, Нафтогаз розпочав процедуру примусового стягнення з Газпрому 2,6 млрд дол. 

Пізніше Шведський апеляційний суд округу Свеа призупинив дію виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит газу.

На сьогодні у Швеції апеляційний суд скасував тимчасове призупинення рішення Стокгольмського арбітражу і підтвердив зобов’язання Газпрому заплатити Нафтогазу понад $2,6 мільярди у справі щодо транзиту газу.

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

«Під кінець дня ще одна добра новина — апеляційний суд у Швеції розглянув наші аргументи і відмінив своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання у Швеції рішення арбітражу, за яким Газпром має нам заплатити вже більше $2,6 млрд», — написав Вітренко.

За його словами, «Нафтогаз» ще раз довів, що «Газпром» має невідкладно виконати рішення арбітражу. «Ну а поки ми продовжуємо примусове виконання по всіх країнах», — додав Вітренко.

Хотите быть в курсе последних важных событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал АНТИРЕЙД t.me/antiraid