Народному депутату оголосили підозру за несплату податків

Офіс генпрокурора повідомив народному депутату України про підозру в ухиленні від сплати податків на майже 100 млн грн.

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

«За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненому особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України)», — пише вона.

Слідством встановлено, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків задля отримання прибутку від подальшого продажу квартир та нежитлових приміщень в них.

При цьому нардеп займався підприємницькою діяльністю без реєстрації фізичної особи-підприємця чи юридичної особи.

За даними слідства, після завершення зведення будинків, депутат зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

Доходи від продажу квартир та нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізособи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку 5% замість 18%.

Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн.

За інформацією ЗМІ, йдеться про народного депутата з групи «За майбутнє» Віктора М’ялика.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *