Нацбанк оновив прогнози з погіршенням ситуації щодо міграції за кордон

Нацбанк оновив прогнози з погіршенням ситуації щодо міграції за кордон

Є кілька причин, які стимулюватимуть міграцію з України. У найближчі кілька років – у 2024-2025 роках – очікується значний відтік українських мігрантів за кордон. Є кілька причин для прийняття такого рішення: погіршення енергетичної ситуації, повільне покращення економічних умов та високі ризики безпеки. Про це йдеться у липневому інфляційному звіті Нацбанку.

Згідно з прогнозами НБУ, країну залишить близько 400 тисяч людей у 2024 році та ще 300 тисяч у 2025 році. Оцінку регулятора було погіршено порівняно з квітневим інфляційним звітом. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Дзеркало тижня. Україна».

Зазначається, що часті відключення негативно впливають на побут і виробничі процеси, що знижує економічну активність і попит на робочу силу.

Зміна тенденції, тобто повернення мігрантів, прогнозується на 2026 рік. Очікується, що з цього часу близько 400 тисяч людей поступово повернуться до України. Однак успішна адаптація за кордоном може стримувати цей процес.

Водночас швидке відновлення житла, інфраструктури та створення нових робочих місць завдяки пожвавленню економіки можуть сприяти більш активному поверненню мігрантів.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Як раніше повідомили у НБУ, український ринок праці перебуває у стагнації. Більшість роботодавців в основних секторах економіки не планують різко збільшувати вакансії та звільняти працівників. Хоча є компанії, які мають намір міняти кількість працівників. При цьому частіше вони планують звільняти працівників, аніж наймати.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *