НАЗК: Скільки повідомлень про суттєві зміни у майновому стані необхідно подати у разі здійснення видатку, внаслідок якого придбано майно?

З початку цього року розширено коло підстав для повідомлень про суттєві зміни у майновому стані: треба повідомляти не лише про отримання доходу або придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів (у 2020 році – 105 100 грн), але й про здійснення видатку на таку суму (наприклад, купівлі майна).

👉Якщо суб’єкт декларування здійснив видаток на суму понад 50 ПМ, внаслідок якого набув право на майно, треба подати одне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. У відповідних розділах такого повідомлення треба зазначити як інформацію про видаток, так і про придбане майно.

При вирішенні питання щодо подачі такого повідомлення треба брати до уваги одноразовий видаток в розмірі понад 50 ПМ, а не сукупний видаток. Тобто, якщо загальна вартість майна – понад 50 ПМ, але воно буле придбане декількома платежами, що не перевищують 50 ПМ, то зазначати інформацію про видаток не потрібно.

☝️Проте нагадуємо, що з 1 січня повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають не всі категорії суб’єктів декларування

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *