НБУ: Банки мають намір пом’якшити умови кредитування

Умови кредитування населення і бізнесу пом’якшать в третьому кварталі. Про це повідомив Національний банк з посиланням на результати власного опитування кредитних менеджерів банків.

Опитані банкіри очікують, що в поточному кварталі відновиться попит на кредити з боку як населення, так і бізнесу, зазначають в НБУ.

При цьому в квітні-червні попит бізнесу на кредити майже не змінився в порівнянні з січнем-березнем. Попит населення на кредити в другому кварталі знизився в порівнянні з першим кварталом.

Причиною вказується погіршення споживчих настроїв і зменшення витрат на товари тривалого користування. У цих умовах інтерес до кредитування підтримувався невисокими ставками по кредитах.

Разом з тим у другому кварталі банки посилили стандарти кредитування в зв’язку з очікуваним погіршенням платоспроможності позичальників.

«Пік негативних очікувань банків був пройдений в минулому кварталі, а вже в поточному опитуванні очікування банків на наступні 12 місяців почали поліпшуватися. Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж в попередньому опитуванні», — зазначають в НБУ.

Опитування проводилося з 18 червня по 9 липня серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких в загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні 16 липня продовжила до 2022 року заборону на стягнення майна за валютними кредитами. Дію відповідного закону продовжено до прийняття окремого документа, який врегулює питання реструктуризації заборгованості за валютними кредитами, а також порядок звернення стягнення на іпотечне майно.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *