НБУ купив у банків $1 млрд через «таємні» інтервенції

За даними НБУ, з початку 2017 року обсяг продажу Нацбанком валюти через інтервенції у формі запиту найкращого курсу склав 154 млн дол, обсяг купівлі – 1,04 млрд дол.

НБУ оголосив, що розпочинає щотижневу публікацію результатів проведення валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу – «з метою підвищення прозорості діяльності НБУ на міжбанківському валютному ринку».

Інтервенції у формі запиту найкращого курсу, або RFQ (від англ. Request for quotation — запит котирувань), є однією з чотирьох форм валютних інтервенцій, які сьогодні застосовує НБУ для досягнення, як зазначається, трьох цілей, встановлених Стратегією валютних інтервенцій на 2016-2020 роки: для згладжування функціонування валютного ринку, накопичення міжнародних резервів, а також підтримання трансмісії ключової процентної ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики.

Валютні інтервенції цієї форми здійснюються з осені минулого року з метою оперативного реагування на зміни ситуації на валютному ринку шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із банком, який запропонував найкращу ціну.

Згідно з оприлюдненими критеріями відбору, у цій валютній інтервенції НБУ можуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома критеріями:

• обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтинга становить 50%), 
• обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу — 30%),
• обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу — 20%).

Такі критерії дають можливість відібрати з діючих 87 банків ті 20 фінансових установ, питома вага яких в загальному обсязі операцій на міжбанківському валютному ринку перевищує 70%. Перелік банків-учасників інтервенції оприлюднюється на початку кожного кварталу.

Досі дані щодо обсягів проведених інтервенцій у формі запиту найкращого курсу публікувались у прес-релізах Національного банку щодо стану міжнародних резервів України за підсумками попереднього місяця. Зазначені дані також входили до загального показника обсягу валютних інтервенцій НБУ за підсумками місяця, що публікуються у розділі «Показники валютного ринку».

В подальшому ознайомитися з щотижневою інформацією щодо обсягів валютних інтервенцій у формі RFQ можна буде у «Показниках валютного ринку» на головній сторінці Офіційного інтернет-представництва НБУ.

«Наразі вже опубліковано дані за перший звітний період – з 20 по 24 листопада включно (за цей тиждень загальний обсяг купівлі валюти Національним банком через інтервенції у формі RFQ становив 30 млн дол. США, продажу — 20 млн дол. США)», — резюмують у Нацбанку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *