НБУ на дебютному тендері надав банкам 2,4 млрд грн довгого рефінансу

Національний банк надав банкам 2,4 млрд грн рефінансування на термін від одного до п’яти років на першому тендері в п’ятницю.

Про це на онлайн-засіданні комітет з питань фінансової, податкової та митної політики Верховної Ради повідомив голова НБУ Яків Смолій.

«Сьогодні відбувся перший тендер з довгострокового рефінансування, де банки отримали 2,4 млрд грн на різні терміни від одного року до п’яти років. Це дебютний тендер і ми проводитимемо його щомісяця», — заявив він.

При цьому надання довгострокового рефінансування банкам проводилося без обмеження по сумі. Обсяги рефінансування обмежувалися лише наявною в банків ліквідною заставою.

Участь у тендері взяли 11 банківських установ, які загалом отримали майже 2,4 млрд грн на строк від одного до п’яти років.

«Ми створюємо умови, в яких бізнес може отримати за доступними ставками кошти не лише на короткострокові потреби, а й на масштабні бізнес-проєкти, які потребують довгострокових вкладень. Наприклад, такі важливі для держави та для створення робочих місць інфраструктурні проєкти як будівництво доріг тощо», — прокоментував результати першого тендеру Яків Смолій.

За його словами, така підтримка довгострокової ліквідності банків з боку НБУ дає їм змогу активніше здійснювати довгострокові інвестиції та надавати кредити реальному сектору економіки, який зазнав втрат під час глобальної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

Смолій нагадав, що наступний тендер з надання довгострокового рефінансування відбудеться 12 червня.

Також 8 травня відбувся черговий тендер з підтримання ліквідності банків строком до 90 днів. У ньому взяли участь 4 банки, які загалом залучили майже 457 млн грн.

Нагадаємо, 30 квітня на першому тендері з рефінансування банків до 90 днів, 9 банків отримали від НБУ строком до кінця липня 7 млрд грн під 8% річних.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *