НБУ наступного року перевірятиме банки на якість кредитів
Головним ризиком для банківської системи наступного року є можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів.
«Ризиком для банків залишатимуться можливі втрати від погіршення якості кредитів як наслідок погіршення платіжної дисципліни клієнтів. Тому в 2021 році Національний банк планує проводити регулярну оцінку стійкості банків, зокрема аналіз якості активів, аби з’ясувати, чи коректно банки відображають кредитний ризик за активами», — сказав Шевченко.
Він зазначив, що 2021 рік може бути зроблено перший крок до часткової приватизації державних банків.
«Про підписання угоди найближчого місяця по входженню IFC в капітал Укргазбанку днями повідомило Міністерство фінансів. Інші державні банки продовжать рухатися у напрямку активної роботи з очистки балансів від непрацюючих кредитів за затвердженими планами. Такі дії підвищуватимуть інвестиційну привабливість банківського сектору наступного року», — зауважив очільник НБУ.
Він наголосив, що українські банки залишаються прибутковими, достатньо капіталізованими, у них вистачає ліквідності та коштів для задоволення потреб клієнтів.
«Банківський сектор готовий до січневих посилених карантинних заходів, і днями ми фіналізуємо наші підходи до роботи банків у цей період», – запевнив Шевченко.
Державні банки за червень-листопад 2020 року списали 111 млрд грн проблемних непрацюючих кредитів (NPL), під які раніше було сформовано резерви. Це дозволило їм уперше за тривалий час зменшити частку NPL у своїх портфелях до менш як 60%.
Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid
Ответить
Хотите присоединиться к обсуждению?Не стесняйтесь вносить свой вклад!