НБУ назвав банки, які станом на 1 березня порушували норматив ліквідності

За даними НБУ, на 1 березня серед працюючих банків два учасники ринку порушували норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами (LCRвв; має бути не менше 80%).

Йдеться про Місто Банк (18,23%) та Комінвестбанк (58,27%).

Після них за вказаним параметром йшли Мегабанк (91,84%) та Кредобанк (96,81%).

Нагадаємо, коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) був введений регулятором з 01.12.2018. Він встановлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відтоку коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. На першому етапі мінімально необхідне значення встановлене на рівні 80%. У подальшому цей показник буде підвищений до 100%.

У грудні НБУ вирішив пом’якшити на півроку мінімальне значення нормативу LCR в іноземній валюті з 80% до 50%.

«Уточнені розрахунки LCR в іноземній валюті, які банки здійснювали у грудні цього року, засвідчили необхідність пом’якшення вимог терміном на півроку. Протягом цього періоду банки зможуть збільшити обсяг високоякісних ліквідних активів (ВЛА) в іноземній валюті, необхідних для виконання нормативу, адже в цей час будуть погашені окремі випуски облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті, які є у власності банків.

Методика розрахунку нормативу передбачає, що власне ОВДП в іноземній валюті із залишковим терміном погашення понад 30 днів враховуються лише до ВЛА для розрахунку нормативу LCR за всіма валютами і не враховуються як ВЛА для LCR в іноземній валюті”, — констатував Нацбанк.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *