НБУ не відкладатиме щорічне стрес-тестування банків

Національний банк не збирається переносити щорічне стрес-тестування банків для оцінки їх фінансової стійкості після річної перерви.

Про це розповів голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю.

«Щодо стрес-тестування, то нам важливо досконально розуміти фінансовий стан банків після того, як вони пройшли кризовий рік. Саме на це і спрямована діагностика банківського сектора… Зараз було б нелогічно відкласти цю важливу справу ще на рік», — зауважив він.

За словами Шевченка, досвід попередніх років показує, що банки реагують на результати діагностики та працюють над поліпшенням своєї фінансової стійкості.

«Для ефективних же банків з якісними кредитними портфелями будь-який несприятливий макроекономічний сценарій у стрес-тесті не страшний» — зазначив він.

Голова Нацбанку додав, що регулятор веде діалог з банками щодо впровадження заходів з банківського нагляду, зокрема нормативів.

«В цілому наш підхід такий: якщо впровадження якогось нормативу торкнеться дуже обмеженої кількості банків і не матиме системного впливу, то ми будемо працювати з окремими банками і вимагати від них вирішувати свої проблеми з капіталом», — пояснив він.

Шевченко зокрема навів приклад введення NSFR-нормативу. «Якщо ми побачимо, що його введення спричинить системний вплив, то будемо шукати варіанти реагування», — наголосив він.

У лютому НБУ повернувся до стрес-тестування банків після перерви, викликаної в 2020 році коронакризою, та розпочинає щорічну оцінку їх стійкості.

НБУ буде проводити оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review — AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку банків.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *