НБУ оскаржує скасування 3 млн грн штрафу РВС Банку

Національний банк оскаржить у касаційному порядку рішення судів попередніх інстанцій щодо скасування накладення 3 млн грн штрафу на РВС Банк.

За даними НБУ, йдеться про рішення Окружного адміністративного суду Києва від 24 грудня 2020 року та Шостого апеляційного адмінсуду від 6 квітня 2021 року.

Водночас кошти, сплачені РВС Банком в якості штрафу, Нацбанк повернув йому у добровільному порядку.

У березні 2020 року НБУ оштрафував РВС Банк на 3 млн грн за порушення законодавства у сфері фінмоніторингу.

Підставою для такого рішення стало неналежне забезпечення банком діяльності внутрішньобанківської системи запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму (зокрема системи управління ризиками легалізації кримінальних доходів/фінансування тероризму), що призвело до здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а саме:

• обслуговування групи клієнтів-юридичних осіб, за фінансовими операціями з цінними паперами яких відсутні документи, які підтверджують очевидну економічну доцільність (сенс), реальні фінансові можливості для здійснення фінансових операцій на відповідні суми;

• обслуговування 16 клієнтів — фізичних осіб, які здійснювали циклічні фінансові операції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), у результаті яких відбувалось отримання ними штучного інвестиційного прибутку на загальну суму близько 194,1 млн грн (відповідно юридичні особи-контрагенти таких клієнтів отримували інвестиційний збиток).

РВС Банк входить до групи банків із приватним капіталом. Торік у серпні акціонери РВС Банку припинили повноваження голови наглядової ради Руслана Демчака, який володіє 1% акцій банку. У березні 2020 року Демчак вклав 48 млн грн у основний капітал РВС Банку. Також було припинено повноваження члена наглядової ради та найбільшого акціонера банку Олександра Стецюка (99%), який займав цю посаду з 27 лютого 2020 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.