НБУ отримав рішення суду першої інстанції стосовно стягнення з Константина Жеваго 1,5 млрд. грн. за наданий рефінанс

Шевченківський районний суд Києва 1 жовтня ухвалив рішення щодо стягнення з колишнього власника банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго 1,539 млрд грн на користь Національного банку в рахунок погашення заборгованості банку за наданими раніше кредитами рефінансування. Водночас суд відмовив Костянтину Жеваго у зустрічному позові про визнання недійсним договору поруки, який було укладено з Національним банком.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

У повідомленні йдеться, що у 2015 році Костянтин Жеваго, який на той момент був власником банку «Фінанси та Кредит», уклав з Національним банком договір поруки про погашення кредитів рефінансування за рядом кредитних договорів, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.

Повідомляється, що, оскільки Костянтин Жеваго продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов’язання за договором поруки, у грудні 2015 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку. Національний банк звертає увагу, що фактично судовий процес тягнувся майже 3,5 року, оскільки опонент використовував усі можливості для затягування процесу.

«Для реального забезпечення захисту прав кредиторів потрібно продовжувати реалізацію судової реформи. Одним з її напрямків має стати дотримання розумних строків розгляду справ, а також внесення змін до процесуальних кодексів, якими буде посилено відповідальність недобросовісних боржників за зловживання процесуальними правами та затягування розгляду справ. Це не тільки дозволить скоротити час для розгляду судових позовів кредиторів, щонайменше до 3-6 місяців, але і посилить платіжну дисципліну боржників, що врешті-решт сприятиме врегулюванню спірних взаємовідносин з кредитором», — зазначив начальник відділу судової роботи з проблемними активами Управління роботи з проблемними активами Національного банку Сергій Бойко.

Після набрання рішенням суду законної сили Національний банк вживатиме всіх можливих правових заходів для стягнення коштів на виконання рішення в рахунок погашення заборгованості банку. 

На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком за усіма кредитами рефінансування складає 6,75 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *