НБУ погіршив прогноз переказів від трудових мігрантів у 2020 році на 20% — до $10 млрд

НБУ погіршив прогноз грошових переказів трудових мігрантів в Україні в 2020 році з 12,7 млрд дол до 10,1 млрд дол.

Серед чинників для такого очікування Нацбанк називає зниження кількості мігрантів (-0,6 млрд дол), уповільнення економіки Польщі (-0,5 млрд грн), уповільнення економік інших країн (-1,5 млрд дол).

«Оновлений прогноз НБУ ґрунтується на припущенні про скасування більшості карантинних заходів до кінця ІІ кварталу 2020 року. Як результат, негативний вплив поточної кризи буде нерівномірним за кварталами: найбільше скорочення переказів очікується в ІІ кварталі з поступовим його зменшенням до кінця року», — констатує Нацбанк.

Посилаючись на дані з відкритих джерел (зокрема, від прикордонної служби, оцінок експертів тощо), центробанк наводить оцінку загальної кількості трудових мігрантів, які повернулися в Україну впродовж карантинного періоду, на рівні близько 10%. «Крім того, обмеження на виїзд за кордон стануть додатковим чинником зниження переказів у ІІ кварталі, оскільки сезонні працівники залишаться вдома (ще близько 10%)», — додає НБУ.

За даними НБУ, обсяг переказів від трудових мігрантів у 2019 році становив 12 млрд дол.

Світовий банк наводив оцінку, що українські трудові мігранти в 2019 році надіслали на батьківщину близько 16 млрд дол. Це був найвищий показник серед країн Європи і Центральної Азії.

“У 2020 році обсяги грошових переказів у світі можуть різко скоротитися, приблизно на 20 відсотків, через економічну кризу спричинену пандемією COVID-19”, — додавали у Світовому банку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *