НБУ погодив продаж заставлених активів банків що ліквідуються за «голландською моделлю»

Національний банк погодив запропонований Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) спосіб та порядок продажу заставлених у НБУ активів неплатоспроможних банків номінальною вартістю 14,1 млрд. грн., які раніше в рамках пілотного проекту з пакетного продажу активів виставлялись на торги радниками з продажу активів First Financial Network (FFN) та The Debt Exchange (DebtX).

«Проаналізувавши попередній досвід, Правління Національного банку дійшло висновку, що реалізація заставлених кредитів із покроковим, обмеженим у часі та розмірі зниженням ціни не є ефективною та доцільною, з огляду на значний розрив між стартовою ціною продажу, встановленою ФГВФО, та пропозиціями учасників торгів. Сподіваємося, що «голландська модель» аукціону виявиться більш успішною. Національний банк також вітає прийняття ФГВФО підходу щодо реалізації кредитів пулами, що відповідає кращим світовим практикам та є вимогою меморандуму з Міжнародним валютним фондом», — зазначив директор Департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

На першому етапі ФГВФО здійснюватиме продаж цих активів окремими лотами у системі ProZorro.Продажі за «голландською моделлю».

На другому етапі непродані кредити знову будуть об’єднані у пули та передані для реалізації за «голландською моделлю» компаніям ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN), — у межах спільного пілотного проекту з НБУ та ФГВФО, який розпочався ще на початку року.

Нагадаємо, у рамках цього пілотного проекту у вересні 2017 року на продаж було виставлено два пули – права вимоги за кредитами неплатоспроможних банків, що перебувають у заставі НБУ. До реалізації були залучені дві компанії ТОВ «Дебтекс Україна» та ТОВ «ФьостФайненшіал Нетворк Юкрейн». Стартові ціни продажу, встановлені ФГВФО, становили 600 млн грн. та 800 млн грн. відповідно. Протеторги не відбулися: за одним із пулів на участь у торгах не зареєструвався жоден учасник, за другим – надані цінові пропозиції були значно нижчими за стартову ціну.

Рішення щодо реалізації заставлених активів неплатоспроможних банків приймає виконавча дирекція ФГВФО. Як забезпечений кредитор Національний банк погоджує спосіб та місце реалізації активів, що перебувають у нього в заставі після отримання офіційного рішення виконавчої дирекції ФГВФО.

Національний банк України за 10 місяців 2017 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,4 млрд. грн.

Довідково

Радники з продажу активів First Financial Network (FFN) і The Debt Exchange, Inc. (DebtX) надають комплекс послуг з продажу кредитів, який включає проведення due diligence кредитів, що продаються, підготовку маркетингових матеріалів, залучення потенційних покупців, створення віртуальної кімнати даних та проведення аукціону.

 ProZorro.Продажі – це платформа, на якій акредитовані торгівельні майданчики проводять електронні аукціони з продажу будь-якого майна.

 Голландські аукціони (dutch auction) — це один із різновидів аукціонів, який працює з пониженням ціни пропозиції.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *