НБУ продовжить захищати рішення про націоналізацію ПриватБанку

Національний банк України (НБУ) продовжить захищати законність рішень про націоналізацію ПриватБанку, а також докладе всіх зусиль для збереження фінансової стабільності і недопущення втрати коштів платників податків, повідомила прес-служба регулятора в Facebook у середу.

«НБУ продовжить захищати законність рішень про націоналізацію ПриватБанку (…). Ми вважаємо, що рішення про конвертацію коштів, пов’язаних з екс-власниками осіб у ПриватБанку в 2016 році (bail-in) було справедливим і адекватним, враховуючи витрачені державою кошти для порятунку ПриватБанку і фінансової системи», — йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва 2 вересня повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов’язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розмішені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії.

У відповідній заяві компанії просили суд визначити суму, яку повинен їм виплатити ПриватБанк у рамках виконання зобов’язань з обслуговування депозитів. За оцінками позивачів, зобов’язання банку складають $ 350 млн (з них $ 102 млн — відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Крім того, компанії просили суд надати можливість ДФС примусово стягнути з рахунків ПриватБанку відповідні кошти в разі відмови банку від їх добровільного погашення.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори офшорів Суркісів вважаються на сьогодні виконаними, оскільки в 2016 році при проведенні націоналізації вони були обмінені на акції додаткової емісії як депозити пов’язаних з банком осіб.

Як повідомлялося раніше, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влила в його капітал понад 155 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *