НБУ прогнозує зростання дефіциту держбюджету до 8%

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи та не несе загрози для макрофінансової стабільності.

Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією, повідомляє ЕП.

«Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою», — зазначив Сологуб.

За його словами, в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету Україна має не таку погану ситуацію.

«У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, та отримати доступ до фінансування», — пояснив Сологуб.

Він також наголосив, що співвідношення державного боргу до ВВП може зрости до 70%.

«Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10%, а реальне – 3%. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП», — заявив Сологуб.

За даними Держказначейства, доходи бюджету в березні склали 87,9 млрд грн при плані в 98,1 млрд грн, рівень невиконання плану за доходами становить 10,4%. З них недобір надходжень по податках та митниці — 8,8 млрд грн.

30 березня Верховна Рада не прийняла урядовий законопроєкт №3279 про внесення змін до закону про державний бюджет на 2020 рік через пандемію коронавірусу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *