НБУ розробив єдиний алгоритм використання QR-коду банками

Національний банк розробив єдині підходи до формування та використання QR-коду для здійснення безготівкового переказу коштів із рахунку на рахунок.

«Учасники українського платіжного ринку сьогодні вже використовують QR-коди для переказу коштів, у тому числі для оплати товарів та послуг. Водночас немає єдиних підходів до формування QR-кодів, тому учасники ринку формують їх за власними правилами», — наголошують у НБУ.

Там зазначають, що через це відсутня взаємосумісність, коли QR-код, сформований одним учасником, оброблявся б у інфраструктурі іншого учасника. Це створює незручності як для надавачів товарів і послуг, так і для їх клієнтів.

У зв’язку з цим та у відповідь на побажання учасників українського платіжного ринку Нацбанк вирішив запровадити єдині підходи до використання QR-коду для переказу коштів, зокрема кредитових переказів.

Відповідні норми містить проєкт постанови правління НБУ, що пропонується для громадського обговорення.

Загалом QR-код може використовуватися під час оплати товарів та послуг (зокрема для формування рахунків на сплату державних, адміністративних та комунальних послуг тощо), а також для здійснення переказу коштів із рахунку на рахунок.

При цьому формування та використання QR-коду не буде обов’язковим. Проте, у разі використання QR-коду для здійснення кредитових переказів, учасники безготівкових розрахунків повинні забезпечити його формування та використання відповідно до проєкту.

Єдині підходи до формування та використання QR-коду підвищать зручність та швидкість розрахунків; сприятимуть суттєвому зниженню операційних ризиків, пов’язаних із помилковим заповненням платіжних реквізитів; автоматизації бізнес-процесів учасників безготівкових розрахунків; як результат – зростанню обсягів безготівкових розрахунків.

Нацбанк приймає всі зауваження та пропозиції до цього проєкту до 6 травня 2020 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *