НБУ стверджує, що банк Порошенка обгрунтовано уникнув «стрес-тест»

Прес-служба НБУ надіслала такий коментар до редакції Finbalance з приводу інформації про невключення “Міжнародного інвестиційного банку” до переліку 25 банків, які будуть проходити стрес-тест:

“Перелік 25 банків, що підлягають стрес-тестуванню у 2018 році, було затверджено Постановою Правління НБУ №141 від 22 грудня 2017 року. Критеріями для відбору банків слугували два показники станом на 1 грудня 2017 року – активи, зважені на ризик (Risk-weighted assets, RWA), та обсяги депозитів фізичних осіб. Ці показники було обрано з метою уникнути стрест-тестування банків, переважну частину активів яких складають безризикові активи, в тому числі державні цінні папери, а також задля того щоб оцінити стійкість до потенційної кризи тих банків, які мають найбільше депозитів населення.

Банки було проранжовано за кожним з двох показників, та визначено середній ранг, за яким було сформовано перелік 25 банків, що підлягають стрес-тестуванню у 2018 році. Використання середнього значення двох показників дає такий же перелік 25 банків. Міжнародний Інвестиційний банк не увійшов до цього переліку.

Зауважимо, що Міжнародний інвестиційний банк у 2018 році не проходитиме лише третій етап оцінки стійкості – стрес-тестування. Банк, так само як і інші банки, зобов’язаний здійснити перший, та, другий етапи оцінки стійкості, тобто оцінку якості активів та визначення потреби у капіталі”.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *