НБУ торік отримав понад 2 млрд грн від банків-банкрутів

Національний банк у 2020 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,18 млрд грн.

За даними НБУ, найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,02 млрд грн.

Також частково заборгованість погашено за рахунок:

— реалізації заставлених неплатоспроможними банками об’єктів нерухомого майна – 228,8 млн грн;

— звернення НБУ стягнення на нерухоме майно шляхом набуття його у власність на 357,8 млн грн;

— реалізації в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна поручителів банків-банкрутів на 73,4 млн грн;

— отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими Нацбанку кредитними договорами на 252,3 млн грн;

— інших джерел погашення заборгованості на 248 млн грн.

За найвищими цінами в 2020 році реалізовано пул майнових прав за кредитними договорами, переданими ПАТ «КБ «Надра» в заставу НБУ – 187,4 млн грн, а також об’єкт нерухомого майна, переданий ПАТ «ВіЕйБі Банк» в іпотеку – 60,7 млн грн.

Упродовж 2020 року НБУ погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 12,25 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації в розмірі 1,49 млрд грн.

На 31 грудня 2020 року заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування торік скоротилася з 44 млрд грн до 41,7 млрд грн.

«Ми робимо все можливе для погашення боргів за кредитами рефінансування, значна частина яких була видана ще до середини 2014 року. На жаль, застави за досі непогашеними кредитами часто низьколіквідні та мають низьку якість. Наприклад, майнові та корпоративні права, а також акції самих збанкрутілих банків. Це ускладнює роботу з повернення боргів за рефінансуванням неплатоспроможних банків. Проте завдяки проведеній у минулому році роботі Національному банку все ж вдалося дещо розформувати резерви. Нагадаю, що розформування резервів дозволяє збільшити суму прибутку, яка перераховується центробанком до держбюджету», ? зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

У першому півріччі 2020 року Нацбанк отримав 1,1 млрд грн від банків-банкрутів.

Загалом із 2017 року НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 8,4 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *