НБУ відкликав ліцензії 8 фінустанов

Національний банк анулював ліцензії на надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) 8 фінансових установ на підставі поданих ними заяв.

Комітет з нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг ухвалив ці рішення 26 лютого 2021 року.

Зокрема відкликані всі наявні ліцензії:

• Ломбарду «Легкі гроші «Котов і Хольченков» — одну ліцензію на надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту;

• Лізингової компанії «Фаворит» — одну ліцензію на надання послуг з фінансового лізингу;

• Кредитної спілки «Поміч» Національного університету «Києво-Могилянська Академія» — одну ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту.

Зобов’язання КС «Поміч» Національного університету «Києво-Могилянська Академія», на які не нараховуються проценти, становили 0,7 тис. грн (або 0,00004% від загального обсягу ринку) станом на 1 жовтня 2020 року, а її активи – 478,87 тис. грн (або 0,02% від загального обсягу ринку).

Станом на 1 жовтня 2020 року активи Ломбарду «Легкі гроші «Котов і Хольченков» становили 1,05 млн грн, або 0,02% від загального обсягу ломбардів.

Відкликані ліцензії на надання гарантій:

— ТОВ «Аграрно-Інвестиційний Центр»;

— ФК «Інкомфінанс»;

— ТОВ «Консалт Солюшенс»;

— ФК «Лабораторія Фінансів»;

— ТОВ «Факторинг Фінанс».

Водночас ці фінкомпанії продовжують свою діяльність та мають чинні ліцензії на інші види діяльності. У них були відкликані ліцензії виключно на надання гарантій у зв’язку з тим, що вони не планували вести активну діяльність з надання гарантій і не були готові до виконання обов’язкових нормативів, які набрали чинності з 1 травня 2020 року. Тому фінкомпанії добровільно відмовилися від ліцензій на цей вид діяльності.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *