НБУ відкликав валютну ліцензію в АРЖК

НБУ повідомив, що 11 листопада ухвалив рішення про відкликання у ПрАТ «АРЖК» («Агентство по рефінансуванню житлових кредитів») генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій від 12.11.2021.

Як зазначається, ліцензія відкликана з огляду на відсутність у ПрАТ «АРЖК» мінімально необхідного розміру власного капіталу.

Для небанківських установ, які мають ліцензію на здійснення валютних операцій, пов’язаних з наданням кредитів та/або залученням фінансових активів, встановлено вимогу до наявності мінімального власного капіталу в сумі 100 млн грн (Положення № 297, яке визначає вимоги до компаній, які здійснюють валютні операції).

Аналізуючи діяльність установи, Національний банк установив невідповідність зазначеним вимогам до капіталу більше ніж удвічі.

Водночас акціонери ПрАТ «АРЖК» не підтвердили свою готовність збільшити його капітал до встановленого мінімуму.

«Відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій не впливає на можливість здійснення ПрАТ «АРЖК» своєї основної статутної діяльності. ПрАТ «АРЖК» матиме можливість здійснювати діяльність з надання фінансових кредитів за рахунок власних коштів та коштів, отриманих від розміщення іпотечних облігацій, у національній валюті. Ліцензія компанії на надання позик у гривні залишається чинною», — уточнив НБУ.

Нагадаємо, 70,86% акцій АРЖК належать Ощадбанку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *