НБУ визначився щодо подальшого розміру облікової ставки

Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних.

З одного боку, це стримає зростання цін в умовах відновлення економіки в 2021-2022 роках, а з іншого — залишить достатній простір для подальшого зниження вартості кредитів до однознакового рівня. Про це повідомляє сайт НБУ.

У НБУ очікують, що облікова ставка залишиться на поточному низькому рівні принаймні до кінця цього року.

За оцінками НБУ, інфляція помірно зростатиме й надалі, у другому півріччі 2020 року інфляція дещо прискориться. Протягом 2021-2022 року інфляція продовжить перебувати в межах цільового діапазону. Українська економіка впаде на 6% у 2020 році, однак у наступні роки повернеться до зростання на рівні близько 4%.

Утім, темпи відновлення економіки будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом. Під час кризи громадяни суттєво знизили витрати на товари не першої необхідності, а бізнес призупинив втілення планів розвитку, переглянув штатні розписи та зарплатні фонди. З огляду на високий рівень невизначеності щодо поширення коронавірусу громадяни та підприємства, ймовірно, і надалі будуть достатньо стриманими в своїх споживчих та інвестиційних рішеннях. У 2021-2022 роках головним драйвером економічного зростання буде приватне споживання.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *