НБУ встановив додаткові умови для відкриття та закриття банківських рахунків

Національний банк України врегулював низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, урахувавши вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу.

Відповідні норми містить постанова Правлінням Національного банку України №129 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набуває чинності 4 вересня 2020 року.

Зокрема, передбачено можливість віддаленого встановлення ділових відносин між банком та клієнтом з дотриманням вимог, встановлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань фінансового моніторингу.

Банкам надано право закривати поточні рахунки клієнта за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.

НБУ заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів у разі якщо грошові кошти, що знаходяться на рахунку клієнта, заморожені (зупинені) відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу.

Крім того, регулятор встановив порядок:

відкриття та закриття рахунків інвесторів – юридичних осіб-резидентів за угодами про розподіл продукції;

залучення банками вкладів (депозитів) від фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб-нерезидентів, представництв юридичних осіб-нерезидентів в Україні (включно з інвесторами за угодою про розподіл продукції на території України) та здійснення операцій за ними;

випуску та погашення ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих у банківських металах.

Також Національний банк:

скасував вимогу про необхідність подання до банку фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, копії документа, що підтверджує взяття її на облік відповідним контролюючим органом. Тож банки самостійно отримуватимуть такі відомості з даних, що оприлюднені на офіційному вебсайті Державної податкової служби України;

дозволив фізичним особам підписувати договори цифровим власноручним підписом;

зобов’язав інвесторів (фізичних і юридичних осіб, банки) та номінальних утримувачів подавати до банку копію документа про їх взяття на облік у контролюючому органі.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *