НБУ задовольнив 15% попиту банків на позаплановому своп-аукціоні

15 липня відбувся другий позаплановий аукціон своп процентної ставки, в якому взяли участь 7 банків.

За даними Національного банку, було подано 17 заявок, загальний обсяг яких склав 2,49 млрд грн. З них були задоволені заявки п’яти банків на 410 млн грн.

Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, становила 6,5%, як і під час першого аукціону.

«Нові інструменти, запроваджені Національним банком для розвитку кредитування та довгострокових інвестицій, користуються все більшим попитом серед банків. Під час другого аукціону своп процентної ставки зросла як кількість учасників, так і обсяги угод. Це добрий сигнал, який свідчить, що банки будують довгострокові плани і готові підтримувати економіку не тільки «короткими» грошима», — зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Нагадаємо, що перший своп-аукціон відбувся 2 липня, участь у ньому взяли лише чотири банки.

Загальний обсяг заявок склав 1,38 млрд грн, з яких були задоволені заявки двох банків на 20 млн грн. Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, становила 6,5%.

Другий своп-аукціон Національний банк планував провести у серпні, однак вирішив провести позаплановий 15 липня.

У травні Нацбанк запровадив інструмент, який запустив в червні процентний своп та сприятиме довгостроковому банківському кредитуванню.

Для практичного впровадження нового інструменту НБУ додатково затвердив модель оцінки свопу процентної ставки на індекс овернайт.

Наступний аукціон своп процентної ставки планується провести у серпні.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *