НБУ закликав центробанки спростити переказ іноземної допомоги

Голова Національного банку України Кирило Шевченко звернувся до центробанків Канади, Японії, США, Великобританії та ЄЦБ.

Кирило Шевченко запропонував центробанкам звернутися до комерційних банків, щоб вони відкрили у відповідних країнах єдині спеціальні рахунки для збору фінансової допомоги Україні.

У перший день військового вторгнення росії в Україну Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби української армії, а також 1 березня відкрито поточний рахунок для гуманітарних цілей.

З того часу на спецрахунки перераховано близько 14,7 млрд грн у еквіваленті. Зокрема, понад 4,7 млрд грн у еквіваленті надійшло в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари).

Проте за інформацією, що є в Національного банку, вартість переказів з-за кордону досить висока, а також деякі закордонні фінансові установи взагалі не здійснюють перекази в Україну.

Ці обставини суттєво обмежують можливості отримувати фінансову допомогу, яка зараз дуже потрібна нашій державі, йдеться у зверненні.

«Відкриття у кожній країні єдиного спеціального рахунку для подальшого централізованого перерахунку коштів на спецрахунки НБУ та Мінсоцполітики дасть змогу всім бажаючим підтримати Україну в її боротьбі з росією», – вважає Кирило Шевченко.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.