НБУ «заморозив» облікову ставку через війну

Національний банк України відклав ухвалення рішення щодо облікової ставки, яка залишається на рівні 10%.

Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

«Правління Національного банку вирішило відкласти ухвалення рішення щодо облікової ставки. Облікова ставка залишатиметься незмінною на рівні 10% річних. Ми залишаємося відданими режиму інфляційного таргетування. Водночас зараз через вимушене запровадження адміністративних обмежень ринкові монетарні інструменти, зокрема облікова ставка, не відіграють відчутної ролі у функціонуванні грошово-кредитного та валютного ринків», – заявив він.

За умови нормалізації економічної ситуації НБУ відновить регулярні засідання правління з монетарних питань з ухваленням рішень щодо облікової ставки та публікацію Інфляційного звіту з макроекономічним прогнозом.

«Національний банк застосовуватиме ключову ставку та інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та досягнення цілі з інфляції тоді, коли знову запрацюють канали монетарної трансмісії та з’явиться можливість з прийнятною ймовірністю прорахувати ефекти від монетарних рішень на горизонті політики», – заявив Кирило Шевченко.

Після звільнення території України від російських загарбників і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах Національний банк повернеться до традиційного формату інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом.

«У мінімально достатні терміни нормальну роботу валютного ринку буде відновлено, а валютні обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня. Цей процес може бути поетапним», – заявив він.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.