Нові податківці сприяли виведенню в тінь понад 500 млн грн щомісяця

Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Державної податкової служби, які сприяли виведенню в тіньовий сектор економіки понад 500 млн грн щомісяця.

Встановлено, що чиновники надавали можливість низці «конвертаційно-транзитних» груп оминати систему автоматизованого моніторингу оцінки ступенів ризику і, як наслідок, ухилятись від сплати податків в особливо великих розмірах, повідомляє пресцентр СБУ.

Для реалізації оборудки посадовці департаменту обслуговування платників та інформаційних технологій, департаменту моніторингу ризикових операцій і доходів ДПС спільно із податківцями в Києві та Київській, Львівській, Миколаївській, Волинській та Донецькій областях вступили у змову з власниками ІТ-компанії.

За даними СБУ, ця компанія розробляє програмне забезпечення для ДПС та знає алгоритми роботи електронних інформаційних ресурсів Державної фіскальної служби.

Розробники систем захисту цих ресурсів створили можливість для забезпечення незаконного формування податкового кредиту з ПДВ суб’єктам реального сектору економіки.

Для цього використовувались понад 300 підконтрольних організаторам фіктивно створених фірм, які через проведення безтоварних операцій та підміни номенклатури товарів/послуг штучно формували податковий кредит замовникам.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що голова ДПС Сергій Верланов відсторонив усе керівництво податкової служби в Одеській області від виконання обов’язків через підозру в отриманні $25 тис. хабаря в.о. начальника головного регіонального управління ДПС.

Він також повідомив, що починає перевірку керівного складу центрального апарату ДПС на предмет корупції.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *