Обрання Ради на конференції учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму

Обрання Ради на конференції учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму

Конференція учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму, яка відбувається в Раді Європи, обирає Раду, – про це повідомляється на сайті Ради Європи.

Вчора, 16 листопада, відбулось третє засідання під час якого обрали сім членів Ради Реєстру. З 18 кандидатів (9 чоловіків і 9 жінок) з чотирьох різних континентів обрали:

Юлію Кирпу (Україна),
Норберта Вюлера (Norbert Wühler, Німеччина),
К’яру Джорджетті (Chiara Giorgetti, Італія),
Роберта Спано (Robert Spano, Ісландія),
Вейо Хейсканена (Veijo Heiskanen, Фінляндія),
Люсі Рід (Lucy Reed, США) та
Александру Менжиковську (Aleksandra Mężykowska, Польща).

Їх обрали строком на три роки з можливістю переобрання один раз. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».

Зазначається, що Рада є одним із головних органів Реєстру та має вирішальне значення для його функціонування. Вона має запропонувати правила та положення, що регулюють роботу Реєстру, і остаточно відповідає за реєстрацію відповідних претензій у Реєстрі. Рада проведе своє перше засідання в Гаазі (Нідерланди) у грудні.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

На сьогодні в Реєстрі збитків для України беруть участь 43 країни та Європейський Союз. Мета – щоб Реєстр міг почати приймати претензії в першому кварталі 2024 року.

Заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра також взяла участь у третьому засіданні Конференції учасників міжнародного Реєстру збитків компенсаційного механізму, – про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції. За словами Ірини Мудрої, третє засідання було дуже продуктивним і важливим з точки зору прийнятих рішень:

«На сьогоднішній конференції затверджуємо кандидатів у Раду Реєстру та працюємо над правилами та процедурами щодо категорій збитків та вимог до доказової бази».

Також пані Ірина зазначила, що обраний склад Ради Реєстру складається з висококваліфікованих професіоналів із практичним досвідом в питаннях репарацій, роботі різних компенсаційних комісій та потужним академічним бекграундом.

«Далі: якщо все це виконаємо, а я в цьому не сумніваюсь, – то Реєстр стане фундаментом для архітектури всього Компенсаційного механізму, а також Комісії та Фонду. Летимо з третьою космічною швидкістю, аби притягнути агресора до відповідальності і дати постраждалим механізм для отримання компенсацій», – підсумувала результати третьої Конференції Ірина Мудра.

В Міністерстві юстиції нагадують, що перше засідання Конференції країн-учасниць Реєстру відбулось 27 червня, через місяць після оголошення підписання Договору про Реєстр у Рейк’явіку.

Результатами першої Конференції стали призначення Виконавчого директора Реєстру Маркіяна Ключковського, також були затверджені попередні витрати на існування Реєстру, адміністративні питання щодо приміщення та був оголошений прийом кандидаів до членів Ради Реєстру.

12 вересня відбулась друга Конференція країн-учасниць Реєстру, а це вже 43 країни та ЄС. Головні рішення другої Конференції: стартував конкурс на обрання членів Ради Реєстру збитків.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *