Обшуки у будівлі КМДА: реакція мера Кличка на слідчі дії
Правоохоронці у п’ятницю, 7 лютого, прийшли з обшуками у Київську міську державну адміністрацію. Влада столиці співпрацює з правоохоронними органами, надає всі необхідні документи і зацікавлена у становленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування. Про це повідомила пресслужба КМДА.
Обшуки в КМДА
Зазначається, що обшуки проходять на підставі ухвали Печерського районного суду Києва від 28 січня 2025 року. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Delo».
“Слідчі дії здійснюються в межах досудового розслідування та стосуються можливих зловживань службових осіб, пов’язаних із відчуженням майна територіальної громади м. Києва ще у 2009 році”, – зауважили в КМДА.
Там додали, що надають всі необхідні наявні документи, всебічно сприяють правоохоронним органам у проведенні процесуальних дій та розраховують на об’єктивність і неупередженість слідства.
Реакція Кличка
Обшуки і публічні звинувачення представників столичної влади прокоментував мер Києва Віталій Кличко.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
За його словами, влада столиці співпрацює з правоохоронними органами, надає всі необхідні документи і зацікавлена у становленні правди та розраховує на обʼєктивне й неупереджене розслідування.
Кличко обіцяє, що якщо оприлюднені факти будуть доведені у суді, то одразу ж будуть управлінські рішення.
Мер столиці зауважує, що рішення по земельних питаннях, про які сьогодні йдеться, ухвалювали згідно регламенту і їх підтримували представники всіх фракцій (політичних сил) Київради – і при розгляді на комісіях, і в сесійній залі.
“Боротися з корупцією, безумовно, потрібно! Бо це сьогодні — один з ключових викликів для країни. І ця боротьба повинна бути ефективною та прозорою — на всіх рівнях і ланках державного управління”, – переконаний Кличко.
Що відомо про земельну корупцію в КМДА
Напередодні антикорупційні органи провели масштабні обшуки з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київраді та КМДА.
НАБУ повідомляє, що діяльність фігурантів справи була спрямована на захоплення цінних земель столиці та забезпечення повного контролю над процесом прийняття рішень щодо їхнього розподілу, а також включала зловживання в бюджетній сфері та низку інших правопорушень. Про підозру повідомили 10 особам. Затримано сімох осіб, на причетність до злочинів перевіряється широке коло посадовців Київради та КМДА.
Імена не розголошуються. Однак, за інформацією Центру протидії корупції, обшуки, зокрема, пройшли у київського бізнесмена Дениса Комарницького. Серед фігурантів справи – заступник Віталія Кличка Петро Оленич, голова земельної комісії Київаради Михайло Терентьєв та членкиня цієї ж комісії Олена Марченко.
Денис Комарницький був лідером фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді з 2008 по 2010 роки.
Нагадаємо, у 2006-2010 роках головою Київської міської державної адміністрації був Леонід Черновецький.
Після виборів до Верховної Ради у 2019 році, за інформацією в ЗМІ, він отримав статус “смотрящего за Києвом”. Його ім’я часто згадувалося у скандалах, пов’язаних із непрозорими забудовами та розподілом міських ресурсів.
Компанії, пов’язані з Комарницьким, регулярно отримували великі підряди від комунальних підприємств Києва на будівництво та реконструкцію. Зокрема, він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.
Як заявляв нардеп Гео Лерос, за посередництва народного депутата з фракції “Слуга народу” Миколи Тищенка та Дениса Комарницького Офіс президента систематично отримує “валютні кошти” зі столичного бюджету.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!