OCCRP — про звіт Kroll щодо сумнівних операцій Приватбанку в період до націоналізації

Група міжнародних журналістів-розслідувачів OCCRP, відома з розслідувань т.зв. «Панамського досьє» заявила, що встановила механізм, який, як зазначається, дозволив Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову вивести з Приватбанку 5,5 мільярда доларів. Про це йдеться в матеріалі Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project), який посилається на висновки міжнародної детективної компанії Kroll.

Розслідувачі стверджують, що гроші виводили через дочірню установу Приватбанку на Кіпрі. Як зазначається, схема дозволяла приховувати факт, що гроші зникали, бо Національний банк України розглядав кіпрську філію Приватбанку» так само, як і його українські відділення, не розрізняючи їх. Тому чиновники так і не встановили, що готівка, яка переводилася на Кіпр, покидала Україну.

Тим часом регулятори на Кіпрі або не змогли помітити, що банківські перекази на загальну суму в 5,5 млрд доларів були підкріплені фіктивними контрактами, або ж регулятор на Кіпрі не прийняв необхідних заходів, щоб перешкодити цим перекладам, відзначають розслідувачі.

OCCRP зазначає, що доповідь компанії Kroll, на підставі якого вони прийшли до висновку щодо схеми Приватбанку, був зроблений на підставі аналізу власної звітності Приватбанку.

Журналісти також пишуть, що доповідь вказує на незначну різницю між особистими і корпоративними рахунками Коломойського і Боголюбова.

Нагадаємо, уряд України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. На його докапіталізацію в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень. Як заявили в НБУ, до націоналізації Приватбанку завдали шкоди мінімум на 5,5 млрд доларів.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті. 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *