Падіння економіки України сповільнилось до 5,8%

За підсумками 8 місяців року реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 5,8% після падіння на 6,2% у січні-липні.

Про це йдеться в огляді за січень-серпень 2020 року Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства економіки.

Зазначається, що у серпні на тлі продовження адаптації до діяльності в умовах м’якого карантину майже всі види економічної діяльності показали уповільнення темпів падіння, а деякі — навіть зростання (зокрема, роздрібний сегмент ринку та будівництво).

«Окремі види промислової діяльності (зокрема, виробництво споживчих товарів тривалого використання), будівництво, сфера транспорту, торгівлі, а також сільське господарства продемонстрували покращення своєї динаміки, а індекс очікувань ділової активності порівняно з липнем поліпшився», — йдеться в огляді.

Це призвело до уповільнення падіння зведеного індексу виробництва товарів і послуг до 6,5% (за підсумками семи місяців падіння ЗІВ склало 7,3%).

VVPmineconom082020

Серед ключових чинників, які позитивно позначилися на економіці, міністерство зазначило: сприятливу кон’юнктуру на світових ринках чорних металів і металевих руд; збереження відносно високою купівельною спроможністю населення; адаптацію бізнесу до праці в умовах карантину.

Водночас в українській економіці зберігається низька інвестиційна активність.

У січні-липні реальний валовий внутрішній продукт України скоротився на 6,2% порівняно з 6,5% за перші шість місяців року.

У першому кварталі 2020 року економіка України скоротилася на 1,3%, у другому — на 11,4%, а в першому півріччі спад становив 6,4% після зростання на 3,2% торік.

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що ВВП України впаде на 5,5% цьогоріч.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *