Печерський суд пояснив, чому взяв Пашинського під варту

Печерський суд проголосив повний текст рішення про взяття під варту колишнього народного депутата Сергія Пашинського.

Копію ухвали оприлюднив адвокат підозрюваного Андрій Федур.

Описується фабула справи. 31 грудня о 17 год. В’ячеслав Хімікус повертався від матері до себе додому, в село Діброва. Дорогою в селі Хлепча він побачив раніше незнайомого Ярослава Олійника, який намагався самотужки штовхати автомобіль. Хімікус начебто запропонував допомогу. Далі машину штовхали разом у напрямку автодороги Київ-Одеса.

У цей час нардеп Пашинський з дружиною Русланою їхали додому з кінотеатру «Батерфляй», що в селі Ходосівка. Руслана Пашинська була за кермом. Жінка нібито зупинилася і зробила зауваження чоловікам, які штовхали, вимагала прибрати авто з проїжджої частини. Виник конфлікт. Далі Пашинський вийшов з авто, витягнув пістолет «Glock 19» і направив на Хімікуса, який стояв біля поламаної машини. Нардеп сказав чоловікові лягти на землю обличчям вниз, але той ігнорував. Тоді Пашинський вистрелив у повітря. Хімікус начебто не розумів вимог, але бачив, що депутат наближається, тримаючи предмет, схожий на пістолет. Відтак Хімікус ударив його по голові скляною пляшкою. Далі Пашинський вистрелив в Хімікуса, поціливши в ногу. У потерпілого діагностували тяжке тілесне ушкодження – відкритий перелом ноги.

Справу за фактом вогнепального поранення В’ячеслава Хімікуса відкрили 31 грудня 2016. 18 березня 2019 справу закрили, а 11 вересня справу відновлено. Захист вказував, що з матеріалів не вбачається, які нові докази здобуті проти Пашинського.

Колишньому нардепу інкримінували умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного в момент заподіяння. Про підозру йому офіційно повідомили 4 жовтня 2019, тобто майже через три роки після інциденту.

Суд побачив у діях Пашинського прямий умисел, оскільки він направив на Хімікуса пістолет на відстані 10-15 см, тобто фактично впритул, після чого вистрелив.

За злочин передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. І вже це, на думку суду, може підштовхнути Пашинського до втечі. За останні три роки підозрюваний часто виїздив за кордон.

Печерський суд взяв Пашинського під варту без права на звільнення під заставу.

Суд наголосив, що йдеться про нардепа 5-8 скликань, який був заступником голови фракції  «Народний фронт», очолював Комітет ВР з питань безпеки і оборони, має тісні соціальні зв’язки з керівниками органів державної влади і правоохоронних органів та може використати їх для уникнення кримінальної відповідальності.

Водночас слідча суддя погодилася із доводами захисту про відсутність ризику сховати чи знищити докази. Також не знайшов підтвердження доказ погодження Пашинським своїх показань з іншими особами, причетними до злочину, оскільки таких осіб нема.

На завершення суддя Олеся Батрин зазначила, що «поведінка підозрюваного є явно неприйнятною для особи такого рангу, яка має ряд нагород та відзнак, зокрема Пам’ятний знак «Знак пошани», Пам’ятний знак «Діамантовий хрест», Ювілейну медаль «25 років зовнішній розвідці України» та інші, що в свою чергу створило в очах громадськості негативне враження безладдя, безкарності у системі органів державної влади».

Негативні характеристики потерпілого (раніше судимий, підозрюється за описаними подіями у хуліганстві) не рішення суду не вплинуло.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *