Переселенці отримають субсидії на оренду житла з січня

Переселенці отримають субсидії на оренду житла з січня

Внутрішньо переміщені особи, які не мають грошей, щоб винайняти житло, можуть отримати допомогу від держави. В уряді ухвалили постанову.

“Право на субсидію матимуть родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів. Якщо родина має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу (5840 грн), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди”, — йдеться в повідомленні на сайті Кабінету міністрів України. Щоправда, наразі йдеться лише про 9 пілотних регіонів — Чернігівську, Сумську, Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Дніпропетровську, Херсонську, Луганську та Донецьку області (крім тимчасово окупованих територій або таких, на яких тривають бойові дії). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Права людини в Україні».

В уряді зазначають, що субсидію на оренду житла призначатиме Пенсійний фонд України. При цьому таку субсидію можна отримувати одночасно із субсидією на житлово-комунальні послуги.

Призначати субсидію на оренду житла для ВПО почнуть з середини січня наступного року. У Мінсоцполітики обіцяють додатково нагадати українцям про початок прийому заяв.

Точний розмір допомоги буде залежати від рівня доходів родини ВПО, кількості її членів, а також від вартості оренди житла.

“Оскільки вартість оренди суттєво відрізняється у різних регіонах, а також у великих містах і невеликих населених пунктах, це враховуватиметься при визначенні розміру субсидії на оренду житла (через коефіцієнти вартості житла у різних регіонах, які затверджено постановою)”, — пояснюють чиновники.

Варто зауважити: субсидію призначатимуть лише за наявності офіційного орендного договору, який можна буде отримати й підписати у відділеннях Пенсійного фонду або онлайн, на сайті ПФУ. Для цього треба буде лише заповнити відповідні поля. Втім, не кожен господар житла поспішає узаконювати оренду, адже це — додаткові податки. Тому для того, щоб орендодавці не уникали оформлення офіційних договорів, планується запровадити для них компенсацію: відшкодовувати вартість податків, що мають бути сплачені з доходу, отриманого з оренди (у сумі, пропорційній розміру субсидії).

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Для нас дуже важливо підтримати українців, які не виїхали за кордон, прагнуть жити і працювати в Україні, але через війну втратили житло і змушені витрачати значну частину своїх доходів на його оренду. На жаль, неможливо швидко відбудувати, тим більше в умовах війни, таку кількість житла, яку наразі потребують наші ВПО. Проте можливо допомогти ВПО оплачувати частину орендної вартості житла, допоки родини ВПО знову не стануть на ноги, не відновлять власні джерела доходів і не матимуть змоги отримати власне житло”, — заявила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Згідно з даними Інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики, в Україні сьогодні нараховується 4 646 303 офіційно зареєстрованих ВПО — найбільше в Донецькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Минулого тижня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що через безвихідь внутрішньо переміщені особи змушені повертатися на окупованій території: “Станом на зараз ситуація погіршується — у нас зменшується кількість ВПО, адже вони повертаються на ТОТ України та у прифронтові міста через соціально-економічні труднощі на новому місці! Це викликає серйозне занепокоєння. Я порушував дане питання на рівні уряду. Держава має прямо казати, на яку грошову допомогу людина може розраховувати, аби вона мала впевненість у своєму майбутньому”.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *