Перший штраф за викид сміття в космосі

Перший штраф за викид сміття в космосі

З розвитком технологій людство примудряється забруднювати не тільки планету, а й космос. Як наслідок, у США наклали перший в історії штраф за сміття на навколоземній орбіті.

Днями Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) оштрафувала компанію супутникового телебачення Dish Network на $150 тис. за нездатність позбутися одного зі своїх неробочих супутників, про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Закон і Бізнес».

Вперше не тільки у США, а й у всьому світі регулюючі органи наклали таке стягнення. Як заявила FCC, супутник EchoStar-7, що належить Dish Network, представляє потенційну загрозу іншим супутникам, що обертаються навколо Землі на тій же висоті.

Очікувалося, що до 2022 року, коли супутник відслужить свій термін, компанія підніме його на 300 км вище, проте компанія змогла відсунути його лише на 120 км, після чого в EchoStar-7 закінчилося паливо.

«Це перший крок у боротьбі з космічним сміттям з боку Комісії зі зв’язку, яка активізувала свої зусилля в галузі супутникової політики», — йдеться у прес-релізі відомства.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Повідомляється, що Dish Network визнала свою відповідальність і погодила з FCC план дій щодо приведення своїх робочих процесів у відповідність до встановлених правил.

Згідно з новими правилами, з 2022 року від компаній, які запускають супутники на низьку навколоземну орбіту, вимагається проводити їхню утилізацію протягом 5 років з моменту завершення місії (раніше цей термін складав 25 років).

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *