Підтримка учнів, які втрачають мотивацію через наслідки війни: корисні поради

Підтримка учнів, які втрачають мотивацію через наслідки війни: корисні поради

Відсутність безпеки, невизначеність, роз’єднаність родин та обмежені можливості для соціалізації – українські учні стикаються із численними викликами, які негативно впливають на їхню мотивацію вчитися і психоемоційний стан. Усе це створює додатковий тиск, і у школярів знижується зацікавленість у навчанні.

У партнерському тексті з освітнім центром First Cambridge Centre його команда радить, як підтримати дітей у таких умовах. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ITC».

Чому учні втрачають мотивацію і психоемоційну стабільність

Державна служба якості освіти України провела дослідження на основі даних, зібраних 2023 року. Вони показали, що основні причини зниження мотивації та нестабільного психоемоційного стану серед учнів можна звести до кількох ключових факторів.

  • Війна та її наслідки: постійний страх за своє життя та відсутність безпеки провокують стрес.
  • Відсутність соціальної підтримки: перебування в зоні бойових дій або вимушене переміщення часто позбавляють учнів можливості спілкуватися з друзями й отримувати підтримку від оточення.
  • Перебої в освітньому процесі: нерегулярні заняття, відсутність необхідних ресурсів і перерви в навчанні негативно впливають на успішність, мотивацію і стан учнів.
  • Психоемоційне вигорання: постійний стрес і виснаження призводять до емоційного вигорання, що унеможливлює ефективне навчання і прагнення до знань.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Як можна покращити стан учнів

Немає одного універсального рішення, яке допоможе розв’язати цю проблему. Потрібен цілий комплекс заходів, які повернуть мотивацію дітям, поліпшать емоційний стан школярів і підвищать ефективність їхнього навчання.

Однак є кілька важливих кроків, які можуть змінити ситуацію:

Фізична активність

Регулярна фізична активність допомагає знижувати рівень стресу та поліпшує загальне самопочуття. Спортивні секції, заняття йогою чи просто прогулянки на свіжому повітрі сприяють підвищенню концентрації в підлітків.

Крім того, це спосіб поліпшити не лише моральний стан, але й фізичний. Активності доступні будь-де, і проводити їх можна як у команді, так і самостійно.

Психологічна підтримка

Впровадження програм із психологічної підтримки та консультування в навчальних закладах допоможе підтримати моральний стан учнів. Вони краще справлятимуться зі стресом і тривогою.

Але можна не чекати появи такої програми у вашому навчальному закладі, а звернутися за допомогою до фахівців. Є безліч ресурсів, які допоможуть батькам і вчителям розібратись, як психологічно підтримувати дітей і підлітків. Ознайомтеся з ними і спробуйте поліпшити стан дитини самостійно.

Соціалізація та комунікація

Організація спільних заходів, гуртків і клубів за інтересами сприяє спілкуванню учнів і допомагає їм знаходити підтримку серед однолітків. Зокрема, експерти радять звернути увагу на заняття з англійської мови. Навчання поліпшує соціалізацію та відкриває нові можливості – наприклад, діти починають постійно спілкуватися з ровесниками.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Більш того, регулярні заняття англійською – це спосіб створити рутину, яка збільшує відчуття безпеки в дитини та допомагає повернутись у звичний стан. Особливо добре це працює, якщо дитина раніше вже займалась на курсах англійської.

Відтак First Cambridge Centre пропонує сучасні підходи до вивчення мови. Вони не лише спрямовані на розвиток мовних навичок, а й сприяють покращенню психоемоційного стану учнів. Адже на уроках панує комфортна і дружня атмосфера, обговорюють лише актуальні для цієї вікової категорії теми, а вчитель виступає в ролі наставника, а не авторитарного керівника.

Також тут використовують комунікативний метод навчання. Наприклад, на курсах моделюють ситуації, максимально наближені до реальних: хтось стане продавцем, а хтось – покупцем тощо. Так практикують англійську.

Крім того, викладачі дитячих і підліткових груп чітко обізнані в особливостях того чи іншого віку, тож допоможуть відкритись на уроці кожному.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *