Після модернізації портів у Балтійських країнах і Польщі вдасться перевести 10 млн тонн українського зерна

Після модернізації портів у Балтійських країнах і Польщі вдасться перевести 10 млн тонн українського зерна

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що після розвитку портових коридорів Балтійського моря цими шляхами можна буде надсилати близько 10 млн. тонн українського зерна щорічно. 

Він наголосив, що країни Євросоюзу мають зробити все можливе, щоб українське зерно могло безперешкодно вступати на міжнародні ринки. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Delo».

За словами Науседи, хоча через порти країн Балтії та Польщі неможливо експортувати стільки зерна, скільки Україна експортує основними транзитними маршрутами, якщо цей альтернативний маршрут буде добре розвинений, загальний внесок Польщі, Литви, Латвії та Естонії може бути значним.

“Так, ми не можемо конкурувати з основними каналами експорту українського зерна, проте, за нашими розрахунками, за дотримання певних вимог транзит українського зерна через морські порти країн Балтії та Польщі може становити 10 млн. тонн на рік. Це було б важливою частиною, важливою підтримкою”, – сказав він.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Яка ситуація з експортом українського зерна

Щоб допомогти Україні, Румунія планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна (до 4 мільйонів тонн) до свого головного чорноморського порту Констанца у найближчі місяці, зокрема через річку Дунай.

При цьому, Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс заявив, що поставки українського зерна Чорним морем, враховуючи об’єми, — єдиний прийнятний маршрут.

Але Сполучені Штати бачать можливі шляхи експорту українського зерна через територіальні води країни після того, як росія вийшла із зернової угоди. При цьому США прагнуть повернути експорт української агропродукції на довоєнний рівень протягом наступних місяців.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *