Після того, як НАБУ не виявило порушень в декларації судді, яка задовольнила клопотання по Корачак, ГПУ відкрила справу за заявою НАЗК

Суддя Солом’янського суду Ганна Сергієнко вкотре повідомила про втручання в її діяльність правоохоронних органів.

Про це йдеться у заяві на сайті ВРП.

Судді закидали, що вона у 2015 році не задекларувала дохід чоловіка у вигляді компенсацій від Посольства України в Литовській Республіці за час довготермінового відрядження за кордоном на суму 39,7 тис. доларів.

У вересні 2018 року НАЗК направило до НАБУ висновок за результатами повної перевірки її е-декларацій.

Суддя не вбачає порушень зі свого боку. Її чоловік є радником Посольства. Водночас вона посилається на положення Податкового кодексу, що в загальний дохід не включаються виплати на відрядження, а також компенсаційні витрати в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження. У законі «Про запобігання корупції» також зазначається, що покриття роботодавцем витрат на відрядження не вважається доходом.

Сергієнко пов’язує дії НАЗК з тим, що 28 лютого 2018-го задовольнила клопотання НАБУ у справі про можливе недостовірне декларування тодішньої голови НАЗК Наталії Корчак. Сьогодні Корчак залишається членом агентства.

16 жовтня 2018 вона отримала листа від НАБУ, де йдеться, що злочину за ст.366-1 КК (недостовірне недкларування) в її діях не виявлено. Такого ж листа було скеровано в НАЗК. Наголошується, що розслідування такої справи належить до виключної підслідності НАБУ.

Однак 15 листопада судді стало відомо, що ГПУ за зверненням НАЗК 30 жовтня зареєструвала кримінальне провадження за фактом декларування Сергієнко недостовірної інформації.

На думку судді, такі дії НАЗК є втручанням в її діяльність з метою дискредитації, впливу і проявом помсти за рішення стосовно Корчак.

Як відомо, суддя Сергієнко вже зверталася з цього приводу до Вищої ради правосуддя у вересні 2018 року, коли дізналась, що НАЗК скерувало до НАБУ висновок щодо перевірки її декларації.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *