Податкова міліція та СБУ ліквідували в Одесі конвертцентр з оборотом понад 120 млн. грн.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Одеській області спільно із працівниками ГУ БКОЗ СБ України під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області припинили діяльність конвертаційного центру, через який протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано понад 120 млн. грн.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки незаконні послуги щодо переведення грошових коштів із безготівкової форми в готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ.

Для реалізації злочинної діяльності фігуранти створили та/або придбали низку транзитних та фіктивних СГД. На рахунки цих компаній підприємства реального сектору економіки («клієнти») перераховували кошти у якості оплати за нібито надання послуг. Зловмисники повертали клієнтам вказані кошти готівкою, яку знімали з рахунків та/або отримували від компаній-імпортерів, що мають вільні готівкові кошти.

Готівка,разом із первинними документами, передавалась клієнтам за винагороду у розмірі 15% від суми операцій.

Таким чином протягом 2018-2019 рр. було проконвертовано понад 120 млн. грн.

Окрім того, встановлено, що організатори конвертаційного центру надавали послуги реально діючим компаніям щодо виведення готівкових іноземних валют на офшорні рахунки підконтрольних підприємств нерезидентів, за що також отримували певний відсоток від суми (від 4 до 7%).

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 45 тис. грн. готівкою, печатки підконтрольних компаній, їх бухгалтерські документи, чорнові записи та комп’ютерну техніку.

Триває слідство.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *