Податкова представить прототип «РРО в смартфоні» до лютого

Державна податкова служба представить прототип безкоштовної програми реєстратора розрахункових операцій (касових апаратів) в смартфоні до лютого 2020 року.

З 19 квітня бізнес зможе почати його використовувати, заявив голова ДПС Сергій Верланов на зустрічі з представниками IT-компаній.

«До лютого 2020 року податкова повинна представити прототип безкоштовної програми — РРО в смартфоні. 19 січня — опублікувати нормативку про нього (яку можна використовувати як ТЗ). З 19 квітня 2020 року, бізнес зможе перейти на електронні РРО», — зазначив він.

За словами Верланова, як і заявлялося раніше, будь-який програміст зможе створити власну версію програмного РРО.

«Ми робимо відкрите API, будь-який вендор може створити свій продукт і продати його на ринок як електронний РРО», — підкреслив він, повідомляє AIN.

Раніше повідомлялося, що безкоштовні програмні РРО у смартфоні обійдуться українським підприємцям від тисячі гривень щомісяця.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав законопроекти №1053-1 і N1073 про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.

Відповідно до прийнятого законопроекту 1053-1, з 1 жовтня 2020 року запроваджується обов’язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для окремих фізіц — підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі.

Крім того, з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для платників єдиного податку II-IV груп.

У той же час обов’язковість РРО не торкнеться фізичних осіб, а також ФОП з I групи.

Крім того, підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн граничний ліміт річного доходу платників II групи єдиного податку.

Програмні РРО зможуть використовуватися через півроку після набуття чинності закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Законом передбачено, що функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення.

При цьому Державна податкова служба повинна забезпечити підприємців програмами безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *