"Податок на посилки" може зашкодити забезпеченню ЗСУ дронами, а не бюджету – експертна думка

“Податок на посилки” може зашкодити забезпеченню ЗСУ дронами, а не бюджету – експертна думка

У середовищі експертів та волонтерів дуже негативно сприйняли ідею Мінфіну впровадити так званий “податок на посилки”. Він зупинить виробництво дронів для ЗСУ та постачання різного спорядження, загальмує інноваційні розробки державного “Укроборонпрому”.

“Податок на посилки” заблокує роботу митниці через необхідність обробки десятків мільйонів посилок і не дасть бюджету очікуваних надходжень, а вимагатиме додаткових державних витрат на надто складне та коштовне адміністрування – попереджують експерти. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

Як відомо, уряд пропонує скасувати можливість ввезення на територію України без сплати ПДВ товарів у міжнародних експрес-відправленнях вартістю до 150 євро: всі відправлення від іноземних інтернет-магазинів, маркетплейсів тощо підпадуть під оподаткування незалежно від їх вартості. А безподаткові посилки між фізособами — лише до 45 євро. Окрім того, на розгляді парламенту перебуває ще один законопроєкт, який пропонує обкласти посилки вартістю до 150 євро не лише ПДВ, а й митом.

“Скасування податкових пільг на ввезення посилок і затримки з їх доставкою боляче вдарить по невеликих виробниках українських дронів та розробниках інноваційних рішень для ЗСУ”, – попереджує Цензор.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Для дрібних виробників дронів та військових, які збирають дрони в підрозділі за волонтерські кошти, це просто якесь покарання… Збори і так туго ідуть, а тепер все буде ще довше, бо треба буде збирати більше”, – прокоментувала “податок на посилки” волонтерка Каріна Тумаєва.

FPV-дрони українського виробництва на 80%-100% з китайських комплектуючих, які приходять посилками з китайських маркетплейсів – нагадує співзасновниця благодійного фонду Dignitas Люба Шипович. Вона попереджує, що їх оподаткування призведе до здорожчання комплектуючих, а перевірка посилок загальмує доставку критично важливих компонентів на місяці. Волонтерам та виробникам доведеться збирати ще більше донатів для сплати податків та мита. “Податок на посилки” загальмує навіть роботу крупних державних виробників озброєнь: державний концерн “Укроборонпром” для уникнення бюрократії та прискорення розробок часто закуповує комплектуючі з поштовою доставкою для виготовлення прототипів та випробувань інноваційних озброєнь і техніки.

Експерти та депутати кажуть про негативні наслідки “податку на посилки”, та сумніваються, що бюджет отримає заявлені урядом і Мінфіном 3,3 млрд грн. Депутат Ярослав Железняк каже, що оподаткування майже усіх посилок заблокує роботу митниці, посилки будуть затримуватись на місяці.

Окрім того, бюджет від “податку на посилки” отримає не доходи, а додаткові витрати на збирання цього податку та утримання додаткових чиновників для обробки понад 50 мільйонів відправлень.

Олег Гетман, координатор експертних груп Економічної експертної платформи, каже, що очікування уряду “завищені, механічні” та не враховують наслідків податкових ініціатив.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Усі дрібні платежі створюють додаткове адміністративне навантаження на бізнес та фіскальні органи, потребують додаткових підзаконних актів та інфраструктури для сплати і не можуть стати терміновим джерелом надходжень… …і без того мізерні надходження, заплановані Кабміном, будуть у рази менші”, – написав експерт у блозі на УП.

Старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський бачить за податком на посилки інтерес лобістів – представників великого бізнесу, які імпортують електроніку, гаджети та побутову техніку і зацікавлені обмежити доступ українців до дешевих товарів на іноземних маркет-плейсах:

“Так звані офіційні імпортери монопольно тримають високі ціни. Це суто лобістська історія, і вона дуже некрасива”, – сказав експерт.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *