Подробиці справи київського прокурора, який виманював у банкіра $100 тис.

Голосіївський суд взяв під варту прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 із можливістю застави у 630 тис. грн.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 червня.

На початку травня цього року Печерським управлінням поліції зареєстровано кримінальне провадження щодо факту можливої службової недбалості посадових осіб та членів правління АТ «Банк Альянс».  Заступник голови правління банку прибув у прокуратуру і був допитаний в якості свідка. Після допиту прокурор вийшов разом зі свідком на вулицю і запропонував зайти у сквер поруч. Свідок запитав, які документи треба надати для об’єктивного розслідування, на що прокурор відповів, що все можна вирішити і запропонував ще раз прийти у цей сквер після обіду.

Під час другої зустрічі прокурор начебто висунув незаконну вимогу передачі $100 тис. за закриття справи, а також інформацію про те, хто був замовником цієї справи із конкурентів банку. Наступного дня співробітник банку написав заяву у правоохоронні органи і далі діяв під їх контролем.

3 червня, перебуваючи на літньому майданчику ресторану «Аляска, в Києві по вул. Січових Стрільців, 20, прокурор нібито повторно озвучив вимогу передати $100 тис, обіцяючи закрити справу, забезпечити нереєстрацію кримінальних проваджень щодо цього банку усіма правоохоронними органами Києва за будь-якими іншими фактами, гарантувати ненадходження інформації щодо діяльності цього банку та членів його правління до ЗМІ, а також повідомити про так званих «замовників» реєстрації даної кримінальної справи з числа конкурентів банку. Наступного дня після одержання грошей прокурор був затриманий. Із вилучених грошей тільки 50 купюр були справжніми, а решта – імітаційні.

Але у справі жодній фізичній особі не повідомлено про підозру і прокурор не був уповноважений приймати рішення про закриття кримінального провадження (таке рішення міг прийняти слідчий). Тому дії прокурора кваліфікували як замах на заволодіння коштами шляхом обману та зловживання довірою, а не вимагання неправомірної вигоди.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *