Польща посилює армію: всіх дорослих чоловіків готуватимуть до війни

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що уряд працює над створенням системи обов’язкової військової підготовки для всіх дорослих чоловіків у країні.

Виступаючи у парламенті, Туск наголосив, що планується масштабне навчання резервістів, яке дозволить збільшити загальну чисельність польської армії з 200 000 до 500 000 військових. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

“Ми хочемо, щоб кожен чоловік у Польщі був підготовлений на випадок війни. Цей резерв має відповідати рівню потенційних загроз”, – сказав Туск.

Він також зазначив, що жінки можуть проходити військову підготовку, але “війна залишається переважно справою чоловіків”.
Рекордні витрати на оборону та перегляд міжнародних угод

Польща вже виділяє 4,7% ВВП на оборону – найбільше серед країн НАТО. Туск заявив, що ця цифра має зрости до 5% ВВП.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Крім того, він підтримав вихід Польщі з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін, а також можливий вихід із Дублінської конвенції, що забороняє касетні боєприпаси.

Польща вже підписала масштабні контракти на 20 мільярдів доларів із США на закупівлю танків M1A2 Abrams, винищувачів F-35, гелікоптерів Apache, ракет Javelin та артилерійських систем. Також Варшава купує танки K2 і легкі бойові літаки FA-50 у Південної Кореї.

Зростання тривоги через рішення Трампа

Рішення Дональда Трампа призупинити військову допомогу Україні викликало значне занепокоєння серед поляків. Більшість громадян вважають, що підтримка України – це питання національної безпеки Польщі.

На тлі цих подій у країні зростає попит на бомбосховища. Заступник мера Міланувка Мірослав Казновськийрозповів, що його знайомий інвестує у стартап із будівництва недорогих підземних укриттів для бізнесу та приватних будинків, і інтерес до таких проєктів стрімко зростає.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid