Поріг держзакупівель через Prozorro Market підняли вчетверо

Кабінет міністрів 14 вересня затвердив новий порядок роботи електронного каталогу Prozorro Market, який надає доступ МСБ до першого державного онлайн-магазину.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Відтак це дозволить держзамовникам проводити закупівлі на Prozorro Market до 200 тис. грн, а для монополістів— до 1 млн грн.

Раніше Prozorro Market працював у пілотному режимі, в ньому можна було проводити закупівлі лише до 50 тис. грн, що суттєво обмежувало закупівлі багатьох держзамовників.

Електронний каталог Prozorro Market допомагає малому та середньому бізнесу продавати свої товари, а державним установам – купувати без тендерів товари широкого вжитку: канцелярію, офісне приладдя, пальне, меблі, побутову хімію, комп’ютери, посуд, медичні маски, антисептики тощо.

«Prozorro Market — це нові можливості як для держави, так і для бізнесу. Підприємці, особливо малий і середній бізнес, зможуть суттєво розширити ринок збуту завдяки цьому інструменту: потенційний оборот на Prozorro Market становить 30 млрд грн щороку. Водночас держустанови отримують зручний інструмент закупівель», — зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Серед переваг оновленого Prozorro Market те, що зберігається принцип економії державних коштів. Постанова уряду врегульовує інструмент запиту цінових пропозицій. Купуючи щось від 50 тис. грн, замовник зазначатиме товар, а постачальники надаватимуть свої ціни. Переможець — той, хто запропонує найнижчу ціну, — визначатиметься автоматично. Таким чином, один з головних принципів публічних закупівель — конкуренція — продовжує працювати і в Prozorro Market.

Завдяки Prozorro Market бізнес зможе економити час та знизити операційні витрати. Аби потрапити в електронний каталог Prozorro Market, достатньо один раз пройти просту процедуру кваліфікації. Таким чином, підприємці отримують зручний канал збуту і можуть без додаткової реклами отримувати замовлення від понад 30 тисяч державних установ з усієї країни.

Для підтримки, наповнення та розвитку Prozorro Market бізнес буде сплачувати комісію, але лише в разі підписання угоди. Йдеться про 3% від суми договору при вартості закупівлі до 50 тис. грн, 2% – до 200 тис. грн, 1% – понад 200 тис. грн.

Для державних замовників користування Prozorro Market є повністю безкоштовним.

Електронний каталог Prozorro Market почав працювати у квітні 2019 року в пілотному режимі. На сьогодні в Prozorro Market вже продають свої товари понад 1000 постачальників. Сума підписаних контрактів — понад 60 млн грн.

Адмініструванням каталогу займаються централізовані закупівельні організації, зокрема державна установа «Професійні закупівлі». Вони кваліфікують постачальників та наповнюють каталог актуальними товарами. Натомість електронні майданчики забезпечують доступ державних замовників до Prozorro Market через онлайн-інтерфейс та клієнтську підтримку, а ДП «Прозорро» — технічну розробку та координацію процесів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.