Поріг держзакупівель через Prozorro знизиться вчетверо

У неділю 19 квітня запрацювала нова редакція закону про державні публічні закупівлі, яка дозволить проводити понад 250 тисяч закупівель на рік.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема нове законодавство про держзакупівлі передбачає:

1. Поріг для обов’язкового проведення закупівель через систему Prozorro знизиться з 200 тис. грн до 50 тис. грн.

«Тож відтепер понад 250 тисяч закупівель на рік стануть відкритими для учасників торгів і будуть мати елемент аукціону — до сьогодні на допорогові суми замовники могли підписувати контракт із постачальником напряму», — йдеться в повідомленні.

Для бізнесу це відкриє додатковий ринок на 30 млрд грн. При цьому кошти держави витрачатимуться ефективніше завдяки конкуренції.

Крім того, від сьогодні державні замовники звітуватимуть про всі свої закупівлі від 1 копійки.

2. Посилиться відповідальність за грубі порушення тендерного законодавства.

Наприклад, якщо замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію, і це підтвердить Держаудитслужба — його очікує штраф від 25 до 51 тис. грн.

Якщо ж державна структура уклала договір без використання передбачених законом тендерних процедур, то штрафувати будуть її директора — на суму від 34 до 85 тис. грн.

У той же час за несуттєві процедурні порушення розмір штрафу для замовників зменшується — з 11700 до 1700 грн.

3. Бізнес, який переміг у тендері, тепер зможе виправити несуттєві помилки у тендерній пропозиції.

На це в учасника буде 24 години. Відтак підприємці зможуть не втрачати тендер через випадково допущені неточності, а державні структури — зберегти найбільш вигідну пропозицію і не переплачувати.

4. Вдосконалиться механізм оскарження тендерних процедур в Антимонопольному комітеті.

У підприємців тепер більше стимулів захищати свої права — зокрема плата за скаргу буде повертатися бізнесу в повному обсязі, якщо її задовольнить АМКУ. Водночас в інтересах замовників будуть працювати додаткові запобіжники від тендерного тролінгу: до розгляду будуть прийматися лише оплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо.

Крім того, вартість за подачу скарги зміниться з фіксованої (5 тис. грн для товарів і послуг, 15 тис. грн -для робіт) на гнучку, що буде залежати від очікуваної вартості закупівлі. Нові тарифи за подачу скарги будуть встановлені окремою постановою Кабінету міністрів.

5. Замовники зможуть захищатися від цінового демпінгу.

Завдяки механізму «аномальна низька ціна» електронна система буде підсвічувати пропозиції учасників, що будуть на 30-40% нижчими за найближчі пропозиції конкурентів. У такому випадку замовник може попросити учасника обґрунтувати таку ціну, а в разі відсутності пояснень — відхилити пропозицію.

6. Працює швидка та зручна альтернатива для невеликих допорогових закупівель — Prozorro Market.

Це онлайн магазин, у каталогах якого — найбільш поширені товари для державних замовників: пальне, канцелярія, техніка, медвироби, продукти тощо.

Для замовників це можливість у кілька кліків та без тендерних процедур купити необхідний товар. Натомість постачальникам достатньо один раз пройти кваліфікацію, і далі лише отримувати замовлення.

Наразі замовники можуть використовувати Prozorro Market для закупівель до 50 тис. грн, а після виходу відповідної постанови уряду — до 200 тис. грн.

7. Розпочнеться поступова трансформація організації самого процесу закупівель — від тендерних комітетів до уповноважених осіб.

На зміну колективному прийняттю рішень прийде персональне, а проведення закупівель з додаткового навантаження стане оплачуваною роботою.

«Команда IT-спеціалістів ДП “Прозорро” підготувала всі необхідні технічні зміни для роботи за новою редакцією закону. Тож у ніч на 19 квітня відбудеться велике оновлення системи Prozorro», — повідомляє Мінекономіки.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *