Повістка з'явилася у поштовій скриньці: як діяти і яка відповідальність за ухилення

Повістка з’явилася у поштовій скриньці: як діяти і яка відповідальність за ухилення

В Україні триває загальна мобілізація, співробітники ТЦК та СП можуть вручати повістки військовозобов’язаним навіть у громадських місцях, проте почастішали випадки отримання запрошень до військкоматів поштою.

Чи вважається така повістка врученою, – розповіли адвокати Андрій Межирицький та Марина Бекало. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Апостроф».

За словами Межирицького, законодавство не передбачає будь-якої відповідальності, якщо людина не з’явилася до ТЦК по повістці, яку знайшла у поштовій скриньці. Юрист пояснив, що незважаючи на це, ТЦК іноді складає протокол про адміністративне правопорушення за неявку по повістці, яку залишили в поштовій скриньці. В результаті на військовозобов’язаного накладається штраф.

Адвокат Марина Бекало зазначила, що повістка вважається врученою, якщо було дотримано всіх законних вимог. Зокрема, ст. 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачає обов’язок громадян з’явитися до ТЦК у строки, зазначені в отриманих ними документах.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

За ухилення від мобілізації передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Проте остання настає на етапі, коли військовозобов’язаному вже вручили повістку про необхідність з’явитися безпосередньо для проходження служби – мобілізаційне розпорядження.

Згідно зі статтею 335 Кримінального кодексу України “Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу по призову осіб офіцерського складу”, людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності та понести покарання у вигляді обмеження волі строком до 3 років.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *