Повістки онлайн: правомірність та дії при їх отриманні – відповідь адвоката

Повістки онлайн: правомірність та дії при їх отриманні – відповідь адвоката

Серед населення поширюються чутки, що українцям через запровадження е-реєстру військовозобов’язаних можуть почати вручати повістки онлайн. Чи вважаються наразі такі дії законними та що робити людині, яка отримала повістку онлайн, розповів голова Адвокатського об’єднання Кравець і партнери адвокат Ростислав Кравець.

Чи можуть вручати повістки онлайн

На сьогодні законодавством не передбачено вручення повісток онлайн, запевняє юрист. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Факти ICTV».

– Тому чутки щодо вручення повісток онлайн є маніпуляцією та намаганням підвищити градус напруги у суспільстві. Жодного нормативного акту, який би передбачав вручення повістки онлайн, не існує на сьогодні в Україні, – додає він.

Крім того, запровадження такої системи у майбутньому вимагатиме великого вливання коштів, що, на думку юриста, є нерентабельним.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Хоч зараз ще не ввели можливість вручати повістки онлайн, є випадки, коли ТЦК пише смс чи запрошує до військкомату телефоном. Проте це не зобов’язує людину з’являтися до відповіної установи.

– Вручення повісток онлайн не те що незаконно, вони (ТЦК, – Ред.) можуть це робити, але це не несе за собою жодних наслідків для людини, тобто це не є підтвердженням отримання особою повістки. Як діяти людині у випадку, якщо вона отримала повістку онлайн, залежить лише від неї. Вона може піти виконувати свій обовязок, а може просто не помітити повістку і все, – пояснює Кравець.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *