Позичальники банку «Аркада» можуть реструктурувати кредити
Фонд гарантування вкладів пропонує позичальникам банку «Аркада» скористатись програмою реструктуризації кредитів, які забезпечені іпотекою майна або майнових прав на нерухомість.
Оскільки умови реструктуризації єдині для позичальників усіх банків, що ліквідуються, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб пропонує позичальникам банку «Аркада» також приєднатись до цієї програми.
Нагадаємо, вимоги кредиторів банку «Аркада» приймались до кінця жовтня.
Скористатися умовами реструктуризації можуть усі фізичні особи, а також клієнти банку «Аркада», які мають заборгованість за кредитами, що забезпечені іпотекою чи предметом іпотеки є майнові права на нерухомість.
У разі приєднання до розробленої Фондом гарантування програми реструктуризації для позичальника змінюється черговість погашення кредитної заборгованості.
Так на період реструктуризації, у першу чергу відбуватиметься погашення основної суми (тіла) кредиту на противагу тому, що зазвичай кошти спершу йдуть на покриття відсотків за користування кредитом та інколи на сплату пені/штрафів, а вже потім на погашення основної частини боргу.
Процентна ставка за кредитом на період реструктуризації становитиме 0,01% річних, а комісійна винагорода – у розмірі 1 грн.
Важливо, що одразу після укладення договору про реструктуризацію позичальнику необхідно буде сплатити не менше, ніж 10% від загальної суми кредитної заборгованості (тіло + нараховані відсотки + нараховані комісії), розрахованої станом на дату звернення до банку за реструктуризацією.
Особливою умовою програми є те, що місячний платіж без урахування процентів та комісій складатиме до 10 тис. грн. Більша сума щомісячного погашення або добровільне дострокове повернення коштів за кредитним договором дозволяється за згодою позичальника без будь-яких додаткових платежів.
ФГВФО також зазначає, що реструктуризація є добровільною. Крім можливості продовжити стосунки з банком на більш вигідних, ніж передбачено у чинному кредитному договорі, умовах, програма реструктуризації допоможе позичальнику знизити фінансове навантаження.
Також вона дає можливість позичальнику зберегти свою позитивну кредитну історію та відтермінувати продаж прав вимоги за його кредитом. Адже продаж прав вимоги за кредитними договорами позичальників, які реструктурували свою заборгованість і обслуговують кредит відповідно до нових умов, здійснюється в останню чергу.
25 серпня НБУ визнав банк «Аркада» неплатоспроможним через зменшення нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімально встановленого рівня.
26 серпня Фонд гарантування запровадив тимчасову адміністрацію в банку «Аркада» та розпочав процедуру виведення його з ринку.
24 вересня Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Аркада».
25 вересня Фонд розпочав процедуру ліквідації банку «Аркада», яка триватиме з 25 вересня 2020 року до 24 вересня 2023 року включно.
Станом на 29 жовтня загальна сума коштів, отриманих вкладниками банку, перевищила 150 млн грн.
4 вересня суд арештував президента банку «Аркада» на 2 місяці з альтернативою внесення застави в 21 млн грн.
Станом на 1 червня 2020 року президентом і власником 74,8% акцій банку «Аркада» є Костянтин Паливода.
Слідство встановило, що в 2018 році Паливода на посаді голови правління банку «Аркада» разом зі спільниками привласнив 50 млн грн із фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є банк.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!