Працівнику «Азовсталі», який розповів росіянам про укриття, оголошено підозру

Національна поліція оприлюднила повідомлення про підозру Олександру Чуприні в інформаційній діяльності у співпраці з державою-агресором (ч.6 ст.111-1 ККУ).

Будучи начальником зміни з обладнання у конверторному та товстолистовому цехах і електромонтером віджимного цеху «Азовсталі», Чуприна знав розташування підземних комунікацій заводу і те, що під час бойових дій там переховуються цивільні особи.

Чуприна, підтримуючи окупантів, не пізніше 24 квітня, повідомив російським ЗМІ місце розташування підземного пішохідного тунелю під товстолистовим цехом, входи-виходи до нього, місця розташування цехів, а яких найлегше сховатися як цивільним, так і військовим.

Кримінальне провадження зареєстрували 25 квітня. За день до того російське медіа повідомило, що колишній працівник «Азовсталі» розповів російським журналістам можливі «укриття націоналістів» на території заводу в Маріуполі. Співрозмовник був представлений як «Олександр Чупрін», колишній працівник заводу.

 

Олександр Чуприна

Скріншот із росзмі

На той момент в укриттях залишалося близько 1000 мирних жителів та українські військові, серед яких до 500 поранених. 2 травня з «Азовсталі» почали евакуювати цивільних. Операція проходить за підтримки генерального секретаря ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

За інформаційну співпрацю з окупантами Чуприні загрожує від 10 до 12 років ув’язнення і забороною займатися певною діяльністю протягом деякого строку і з конфіскацією майна або без такої.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.