Правонаступника Укрінбанку намагаються збанкрутувати

Компанія «Укрінком», яка проголосила себе правонаступницею збанкрутілого Укрінбанку, намагається позбутись своїх зобов’язань перед кредиторами шляхом втечі в контрольоване банкрутство.

Про повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

«Фонд гарантування заявляє про чергову спробу колишніх власників ПАТ «Укрінбанк» уникнути відшкодування збитків, завданих кредиторам банку», – йдеться в заяві.

Зазначається, що 8 травня 2020 року Господарський суд Луганської області прийняв до розгляду заяву про порушення провадження в справі про банкрутство ПАТ «Українська інноваційна компанія» (Укрінком).

Відповідну ухвалу суд виніс у справі №913/266/20 за позовом юридичної особи-кредитора ТОВ «Юс-Металл».

«Всі ознаки вказують на те, що ПАТ «Укрінком» намагається піти у контрольоване банкрутство та у такий спосіб уникнути розрахунків з кредиторами банку», – зазначає ФГВФО.

Станом на 1 квітня 2020 року сума акцептованих вимог кредиторів перевищує 3 млрд грн, з яких вкладникам 200+ тис. грн (4 черга) має бути повернуто 607,7 млн грн, не пов’язаним з власниками юридичним особам (та іншим кредиторам 7 черги) – близько 500 млн грн.

Крім того залишаються неповернутими державі 1,8 млрд грн, виплачених вкладникам банку Фондом гарантування.

НБУ визнав Укрінбанк неплатоспроможним наприкінці 2015 року. В середині 2016-го фінустанову перейменували, власники (неформальний вплив на банк приписують ексглаві НБУ Володимиру Стельмаху, офіційний мажоритарій – Володимир Клименко, якому належить близько 70% акцій) перереєстрували банк в звичайну юрособу під назвою «Укрінком» і «перевезли» його з Києва до Сєвєродонецька.

Фонд гарантування спочатку компенсував вкладникам банку 1,8 млрд грн депозитів, потім втратив контроль над ним. У 2016 році ФГВФО отримав рішення суду першої інстанції про те, що введення в Укрінбанк тимчасової адміністрації було незаконним. Оскаржити факт перереєстрації банку в юрособу Фонду поки не вдалося.

Компанія «Укрінком» – юрособа, в яку трансформувався Укрінбанк. Компанія наполягає, що саме вона залишається законним кредитором усіх боржників банку, оскільки вона й є банк – тільки з іншою назвою і без права займатися банківською діяльністю.

У серпні 2019 року Верховний Суд визнав незаконною неплатоспроможність Укрінбанку. Суд повністю відхилив аргументи НБУ і ФГВФО, що «Укрінком» не є правонаступником Укрінбанку, підтримавши позицію, що це одне і те ж юридична особа з такими ж правами, в тому числі і на звернення до суду.

У грудні 2019 року Велика палата Верховного Суду, яка розглядала вимогу компанії «Укрінком» визнати її правонаступником збанкрутілого Укрінбанку, відмовила позивачеві.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *