Прем’єр-міністр у Верховній Раді назвав головні завдання, які стоять перед Україною
Безпека, енергетика, фінанси, євроінтеграція, збереження та примноження людського капіталу — виклики, які сьогодні стоять перед державою і над якими працює Кабінет Міністрів.
Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив у своєму виступі під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді 6 вересня. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Кабінет Міністрів України».
«Україні потрібно більше зброї від партнерів. ППО, снаряди, далекобійна зброя, літаки. Потрібен дозвіл партнерів бити їхньою зброєю по глибоких російських тилах», — зазначив Денис Шмигаль, говорячи про сферу безпеки та оборони.
Прем’єр-міністр повідомив, що Україна активно працює над нарощенням оборонно-промислового комплексу. У державі виробляються дрони, артилерія, бронетехніка, снаряди. Також є успіхи в ракетній програмі. У цій галузі започатковуються спільні виробництва з партнерами. Важлива складова безпеки, за словами Глави Уряду, — інформаційна політика, зокрема протидія російським фейкам і дезінформації.
«Енергетика. Відновлюємо все, що можна відновити. Будуємо децентралізовану генерацію. Запустили три типи програм для громадян і бізнесу», — зазначив Денис Шмигаль та подякував народним депутатам за скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання.
Він також повідомив, що Україна проводить переговори з партнерами щодо розширення можливостей імпорту електроенергії з 1,7 до 2,2 ГВт встановленої потужності.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Говорячи про фінансовий компонент, Денис Шмигаль наголосив, що Уряд працює над залученням зовнішніх та внутрішніх ресурсів: «Цього року отримали 24,5 млрд доларів зовнішнього фінансування. Маємо політичне рішення G7 про спрямування Україні 50 млрд доларів від доходів заморожених російських активів».
Одним із пріоритетних завдань, які стоять перед державою — збереження та примноження людського капіталу. Прем’єр-міністр назвав три фактори, які впливатимуть на повернення українців з-за кордону: безпека, житло та робота. Тому Уряд запроваджує та розширює програми в житловій та освітній сферах, будівництві, кредитуванні та підтримці бізнесу.
«Працюють програми єВідновлення та єОселя. Стимулюємо створення робочих місць через надання грантів на власну справу й програми пільгових кредитів. Реалізуємо ініційовану Президентом Володимиром Зеленським комплексну політику «Зроблено в Україні». Запускаємо Національний кешбек, що збільшить попит на українські товари. Відкриваємо можливості для освоєння нових професій», — підкреслив Денис Шмигаль.
На порядку денному також євроінтеграція. За словами Глави Уряду, на даному етапі нашого шляху до ЄС потрібно завершити скринінг українського законодавства, сформувати обсяг зобов’язань України, які потрібно виконати перед вступом та підготуватися та провести переговори за кластерами.
«Прагнемо максимально швидко адаптуватися до вимог ЄС. Щоб коли настане час, все залежало виключно від політичного рішення країн-членів», — акцентував Прем’єр-міністр.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!